انواع اکسسوری در کابینت

  • مقاله
  • انواع اکسسوری در کابینت

انواع اکسسوری در کابینت

وجود اکسسوری در کابینت‌ها ازجمله مهمترین و مفیدترین راهکارهایی است که می توان از آنها برای نگهداری ظروف و مواد غذایی خشک استفاده کرد. در واقع اکسسوری‌ها نقش سازماندهی و نظم دهی به فضای آشپزخانه و اشیاء موجود در آن را به عهده دارند. هیچ چیز به اندازه چیدمان مرتب، دکوراسیون آشپزخانه را تحت تاثیر قرار نمی دهد، به همین دلیل است که طراحی اکسسوری این روزها یکی از موضوعات بسیار مهم برای همگان به شمار می آید. اگر کابینت‌ها فضای کافی و مناسب  برای وسایل نداشته باشند, به هم ریختگی و بی نظمی در فضا به چشم می خورد. به همین دلیل کابینت‌ها باید امکاناتی جهت استفاده بهینه از فضا را داشته باشند تا نظم و ترتیب و زیبایی در آشپزخانه ایجاد کنند. در آشپزخانه های سنتی چندان به بهینه سازی فضا توجه نمی شد ولی امروزه درآشپزخانه‌ها رعایت این اصل بسیار مهم و ضروری است به دلیل اینکه متراژ خانه های امروزی بسیار کوچک شده و نبود اکسسوری در آشپزخانه منجر به شلوغی فضا آشپزخانه خواهد شد. طراحان امروزی با طرح های نوین خود, گامی موثر در زیباسازی آشپزخانه برداشته‌اند. در طراحی آشپزخانه های امروزی از کمترین فضا به بهترین شکل استفاده می شود، از اکسسوری های گوشه گرفته تا سبدهای کشویی همه آنها نقش موثری در نظم دهی فضا دارند. چیدمان ظروف ادویه‌جات، قابلمه‌ها، قاشق‌ها و … بزرگترین دغدغه بانوان است که با طراحی و ساخت اکسسوری‌ها این مشکل حل شده است. با توجه به شکل کابینت ها و فضای آن می توان به بهترین و موثرترین شکل وسایل را چید. در برخی کابینت های آشپزخانه می توان اکسسوری چرخشی و در برخی دیگر اکسسوری ثابت طراحی کرد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. از این راهکار نه تنها برای چیدن ظروف آشپزخانه بلکه برای تفکیک سطل های زباله نیز استفاده می شود.  

انواع اکسسوری

سبدهای سوپر مارکت سوپر مارکت کابینتی در شکل و اندازه های مختلف ساخته می‌شوند. سبدهای سوپر مارکت شامل: سبد سوپر زمینی, سبد مواد شوینده, سبد نصب از بغل, سوپر یخچالی و سوپر وسط است.

کابینت مجیک‌کرنر

بعضی از کابینت‌ها دارای عمق زیادی هستند و دسترسی به آنها مشکل است. قسمت انتهایی این کابینت‌ها همیشه بی نظم و به هم ریخته است. اکسسوری مجیک‌کرنر بهترین انتخاب برای استفاده از فضای دور از دسترس کابینت‌هایی است که در گوشه آشپزخانه قرار دارند.

کابینت اکسسوری کشویی

در آشپزخانه های کوچک امروزی, فضا برای قراردادن وسایل بسیار محدود است, اما با بهینه سازی فضای کابینت‌ها می‌توان همه چیز را با نظم قرا داد و از آشفتگی و به هم ریختگی آشپزخانه جلوگیری کرد. از اکسسوری های کشویی برای مرتب کردن فضای داخل کشو استفاده می‌شود. با طبقه بندی فضای کشو و تفکیک آن می توان قاشق، چنگال، چاقو و … را مرتب چید.

سطل زباله

سطل زباله در آشپزخانه جلوه زیبا و خوشایندی ندارد, به همین دلیل طراحان سعی کرده‌اند تا در فضای کابینت محلی برای قراردادن زباله‌ها تعبیه شود. با این روش می توانیم زباله های خشک و تر را نیز از هم جدا کرده و همواره آشپزخانه ای تمیز و مرتب و با نظم داشته باشیم.
برچسب‌ها: , , ,